Aktualności

Wyjazdowy kurs dla początkujących
26 lipca 2021

Poznaj metodę Iyengara to wyjątkowy warsztat przeznaczony dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą. 5 dni w pełnym spokoju, położonym w lesie Oddechowie. Wiele godzin praktyki asan, pranajamy, medytacji i różnych metod relaksacji. Kurs prowadzi Dorota Kobos, doświadczona nauczycielka metody Iyengara. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach prowadzonych w trakcie certyfikacji na poziom 1. Już na początku swojej jogicznej drogi zapoznają się z systemem edukacyjno-certyfikacyjnym naszej metody i będą mieli okazję do spokatnia zarówno kandydatów na nauczycieli, jak i członków komisji certyfikacyjnej. Kurs odbywa się w dniach 6-10 września br.

Szkolenia kompetencyjne SJIP
07 lipca 2021

Ruszamy z projektem szkoleń on line dla nauczycieli jogi oraz wszystkich praktykujących. Już teraz możecie zapisać się na wrześniowy kurs filozofii jogi, a w sierpniu otworzymy rejestrację na jesienny cykl warsztatów z anatomii. Trzy wykłady Joga w teorii i praktyce: Między ruchem a filozofią poprowadzi dr Matylda Ciołkosz, adiunkt w Instytucie Religioznawstawa Uniwersytetu Jagielońskiego i jednocześnie nauczycielka jogi Iyengara. Prześledzi przemiany jogi w ciagu 2,5 tys. lat, abyśmy lepiej zrozumieli współczesne systemy jogi.

Umysł ma znaczenie
07 czerwca 2021

Doroczne spotkanie z Ritą Keller odbędzie się 26 - 27 czerwca na platformie Zoom. Tematem Kongresu jest umysł, spojrzenie na neuroplastyczność mózgu w kontekście jogi oraz medytacji. Obok Rity Keller w Kongresie wezmą udział dr Ulrich Ott, psycholog i badacz naukowy medytacji i Dirk Meyer, certyfikowany nauczyciel MBSR. Będziemy docierać do umysłu poprzez pranajamę, mantry i mudry, zajmiemy się holistycznym wymiarem jogi Iyengara.