Dorota Kobos jest nową przewodnicząca Komitetu Technicznego. To jedna z decyzji, kóra została podjęta na spotkaniu KT w październiku. Przyjęte wtedy uchwały dotyczą głównie dalszego porządkowania nowego systemu edukacyjno-certyfikacyjnego w naszej metodzie: doprecyzowane zostały zasady przyznawania oceny warunkowej podczas certyfikacji i zasady udziału w certyfikacji kandydatek w ciąży. KT wyznaczyło stałe terminy swoich spotkań.
Pionier jogi Iyengara w Polsce, tłumacz i wydawca książek B.K.S Iyengara, w tym "Światła jogi" i "Jogi doskonałej dla kobiet" Gity Iyengara. Sławomir Bubicz odszedł 4 listopada br. Był pierwszym, polskim dyplomowanym nauczycielem jogi Iyengara. Certyfikat przyznał mu bezpośrednio sam Guruji w 1987 roku, a jogi w Polsce nauczał już od 1984 roku. Wcześniej uczestniczył w eksperymentalnych działaniach parateatralnych Jerzego Grotowskiego, 8 lat wędrował po Indiach, gdzie pobierał nauki m.in. od Swamiego Muktanandy, Nisargadatty Maharaja i S.N. Goenki. Jednak największy wpływ miało na niego poznanie B.K.S Iyengara i praktyka w Instytucie w Punie. Blisko 40 lat popularyzował jogę i uczył w wielu miejscach w Polsce. To on zbudował dla nas podstawy jogi Iyengara. Sławomira Bubicza wspominają Ewa Szymoniak i Jerzy Jagucki.
Aby wspólnie celebrować dzień urodzin B.K.S. Iyengara i popularyzować jego metodę praktyki jogi, Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce zaprasza na siedmiodniowe święto jogi, podczas którego doświadczeni nauczyciele poprawadzą 14 półtoragodzinnych lekcji online. Tematem przewodnim Festiwalu będzie ośmiostopniowa scieżka jogi Patańdżalego. Wydarzenie rozpocznie się 8 grudnia, a zakończy 14 grudnia. Uczestnicy Festiwalu Jogi Iyengara włączają się w ogólnoświatowy Projekt Bellur, podczas którego szkoły jogi i praktykujący w wielu krajach zbierają fundusze na wsparcie społeczności rodzinnej wioski B.K.S. Iyengara. Nauczyciele prowadzą lekcje nieodpłatnie.