Aktualności

Nowy system w pytaniach i odpowiedziach
08 lutego 2021

Zmiana podejścia do uczenia nauczycieli jogi w systemie B.K.S. Iyengara to nie tylko prace organizacyjne, ale też modyfikacja spowobu myślenia i starych przyzwyczajeń. Instutut w Punie przygotował kolejne odpowiedzi na pytania kierowane do nich z całego świata. Publikujemy ich polskie tłumaczenie oraz zamieszczamy odpowiedzi przygotowane już na naszym gruncie przez Komitet Techniczny.

Przygotowania do próbnego egzaminu w nowej formule
16 grudnia 2020

Są jeszcze miejsca na dwa próbne egzaminy, które odbedą się 16-17 lutego i 18-19 lutego w Oddechowie pod Warszawą. To zarówno możliwość uczestniczenia w zmianie, współtworzenia nowego systemu egzaminacyjnego, jak i weryfikacji swojej gotowości do podejścia do egzaminu certyfikacyjnego z poziomu 1.

Równoczesnie rozpoczął się nabór osób chętnych do uczestniczenia w lekcjach egzaminacyjnych 17 i 19 lutego. Wszyskie zgłoszenia należy kierować na adres ola.zdziechowska@joga.org.pl

Festiwal Jogi Iyengara
11 listopada 2020

Zapraszamy do udziału w niezwykłym wydarzeniu - 14 lekcji z jednymi z najlepszych nauczycieli jogi Iyengara w Polsce, lekcji o różnych tematach, stopniu zaawansowania, również tych całkiem podstawowych. W sumie ponad 20 godzin praktyki dostępnej w formule online. Festiwal Jogi Iyengara będzie trwał siedem dni od 8 do 14 grudnia. W tym roku w ten sposób włączymy się w ogólnoświatowy Projekt Bellur, podczas którego szkoły jogi i praktykujący w wielu krajach zbierają fundusze na wsparcie społeczności rodzinnej wioski B.K.S. Iyengara. Podczas festiwalu wszyscy nauczyciele poprowadzą zajęcia nieodpłatnie, a dochód z całego przedsięwzięcia zostanie przekazany fundacji Bellur Project.