Aktualności

Nowe osoby we władzach SJIP
18 czerwca 2023

Agnieszka Wojtkowiak jest nowym prezesem zarządu SJIP. Na co dzień prowadzi szkołę jogi Sananda w Poznaniu, a teraz poprowadzi też nasze społecznościowe działania. Zwyczajne Walne Zebranie Członków SJIP odbyło się 2 czerwca w Krakowie podczas tegorocznej Konwencji Jogi Iyengara. Członkowie SJIP zatwierdzili sprawozdanie zarządu z działalności w 2022 roku. Nową przewodniczącą Komisji Etyki została Beata Gęsikowska.

Joga na co dzień
06 czerwca 2023

Dostępna jest w sprzedaży książka napisana przez Marka Bednarskiego, doświadczonego nauczyciela jogi Iyengara, współzałożyciela Fabryki Energii we Wrocławiu i członka SJIP. Joga na co dzień to przewodnik dla wszystkich, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z jogą lub doskonalić swoje umiejętności. Autor, który sam praktykuje i uczy jogi od prawie 20 lat, prezentuje 24 sekwencje asan, mające zastosowanie do praktyki własnej lub do nauki innych, jeśli jest się nauczycielem. Znajduje się w niej ponad 700 zdjęć asan, dzięki którym można zobaczyć, jak wykonywać poszczególne pozycje. Każda sekwencja została dokładnie opisana, co ułatwia naukę.

SJIP podsumowuje 2022 rok
29 maja 2023

Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia odbedzie się o godzinie 17.00, 2 czerwca w Krakowie przy alei 29 listopada 58, w hali sportowej Uniwersytetu Rolniczego podczas trwania Konwencji Jogi Iyengara z Rayą Uma Datta.

W 2022 roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce ugruntowało swoją działalność edukacyjno-rozwojową, gwarantując wszystkim członkom dostęp do szkoleń, konwencji i spotkań mentoringowych. Odbyły sie trzy certyfikacje na poziom 1, a nowa formuła stała się na tyle dojrzała, że rozpoczęły się prace nad certyfikacją w wersji miejskiej. Wyjątkowym sukcesem okazała się trzecia edycja Festiwalu Jogi Iyengara tym razem poświęcona tematyce terapeutycznego aspektu jogi. Wzięło w niej udział blisko 500 uczestników, co jest wzrostem o prawie 40 proc. w stosunku do edycji festiwalu w 2021 roku. Ta frekwencja umożliwiła przekazanie rekordowej kwoty na rzecz projektu Bellur w Indiach w wysokości 21 562 złotych.