Aktualności

Przed nami druga edycja Anatomii jogi
02 października 2022

Otwieramy rejestrację na oczekiwane Szkolenie Kompetencyjne SJIP Anatomia jogi on line. Kurs obejmuje 4 spotkania, dla których wspólnym mianownikiem będą: najczęstsze zaburzenia układu ruchu - jak z nimi praktykować. Szkolenie prowadzić będzie mgr fizjoterapii Monika Salitra. Do udziału zapraszamy nauczycieli jogi i wszystkich praktykujących, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę z anatomii. Na każdą sesję trzeba zarejestrować się osobno.

Ruszamy z zapisami na szkolenie z filozofii jogi
01 września 2022

Otwieramy rejestrację na Szkolenie Kompetencyjne SJIP Filozofia jogi on line. Kurs obejmuje 2 spotkania, podczas których wraz z prowadzącą szkolenie dr Matyldą Ciołkosz, przyjrzymy się, co o jodze i jej praktyce mówią sanskryckie teksty klasyczne: Jogasutry wraz z komentarzem i Bhagawadgita. Do udziału zapraszamy nauczycieli jogi i wszystkich praktykujących, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu filozofii jogi.

Pranajama inspiracją artystycznych działań
01 lipca 2022

"Życiodajne Tchnienie zaczerpnięte z metody B.K.S. Iyengara" to tytuł wystawy prezentowanej w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. - Wystawa jest okazją do wyrażenia podziękowania za metodę i praktykę B.K.S. Iyengara, za jej spływające dobro, które nigdy mnie nie zawiodło - napisała meg janus, jej autorka i kuratorka. W roli mentora realizację projektu wspierał Konrad Kocot, a Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce objęło wystawę patronatem. To prawdopodobnie pierwsza na świecie próba wyrażenia fenomenu oddechu w jodze w artystycznej formie sztuk plastycznych i multidmedialnych. Wystawa zostałą przedłużona do 14 sierpnia.