Aktualności

SJIP podsumowuje 2022 rok
29 maja 2023

Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia odbedzie się o godzinie 17.00, 2 czerwca w Krakowie przy alei 29 listopada 58, w hali sportowej Uniwersytetu Rolniczego podczas trwania Konwencji Jogi Iyengara z Udayem Bhosale.

W 2022 roku Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce ugruntowało swoją działalność edukacyjno-rozwojową, gwarantując wszystkim członkom dostęp do szkoleń, konwencji i spotkań mentoringowych. Odbyły sie trzy certyfikacje na poziom 1, a nowa formuła stała się na tyle dojrzała, że rozpoczęły się prace nad certyfikacją w wersji miejskiej. Wyjątkowym sukcesem okazała się trzecia edycja Festiwalu Jogi Iyengara tym razem poświęcona tematyce terapeutycznego aspektu jogi. Wzięło w niej udział blisko 500 uczestników, co jest wzrostem o prawie 40 proc. w stosunku do edycji festiwalu w 2021 roku. Ta frekwencja umożliwiła przekazanie rekordowej kwoty na rzecz projektu Bellur w Indiach w wysokości 21 562 złotych.

Szkolenia kompetencyjne SJIP – świetna formuła łącząca teorię z praktyką
10 maja 2023

Więcej i częściej - tak w skrócie oceniliście II Edycję Szkoleń Kompetencyjnych SJIP 2022. Hitem okazały się tematy terapeutyczne Anatomii jogi on line. Najwięcej, bo aż 138 osób zarejestrowało się na szkolenie dotyczące dolegliwości szyi i barków. Niewiele mniej na 3 pozostałe, na których prowadząca Monika Salitra omawiała dolegliwości dolnych pleców, wady postawy i zaburzenia oddychania. W szczególności doceniliście kompetencje i klarowny sposób przekazywania wiedzy przez Monikę. Podobało Wam się połączenie teorii z praktyką, właściwe proporcje między tymi częściami i mnogość wariantów terapeutycznych.

Ponad 5 mln osób wchodzi w Polsce na matę
27 marca 2023

16 proc. Polek i Polaków praktykuje jogę. Tak wynika z badań przeprowadzonych w grudniu 2022 roku przez Panel Ariadna na zlecenie dr Agaty Stasińskiej (Collegium Civitas) oraz dr Justyny Świdrak (Instytut Psychologii PAN). Pierwsze takie kompleksowe badanie wskazuje na dużą popularność jogi w naszym kraju. Około 5,5 miliona obywateli i obywatelek praktykuje jogę, zaś 3,5 miliona robi to regularnie co najmniej raz w tygodniu. Z badania można dowiedzieć się m.in. w jakim wieku są jogini i joginki, gdzie mieszkają, jak często praktykują.