Aktualności

Yoganushasanam 2022
14 grudnia 2022

Yoganushasanam, wspólna praktyka w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute tradycyjnie odbyła się w dniach 8 - 13 grudnia. Stała się symbolicznym, wielkim otwarciem, swego rodzaju oficjalną inauguracją wznowienia działalności Instytutu po covidowej przerwie. W spotkaniu wzięło udział 220 joginów z całego świata w tym osiem joginek z Polski. Relację dla nas napisała Ewa Wardzała.

Terapeutyczny aspekt jogi Iyengara
06 listopada 2022

Już po raz trzeci zapraszamy w grudniu do udziału w Festiwalu Jogi Iyengara. 8 lekcji on-line prowadzonych przez jednych z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi w Polsce będzie poświęconych pracy z częstymi problemami zdrowotnymi. Uczestnicy będą mogli się przekonać, że joga Iyengara ma wiele terapeutycznych możliwości. Udział w Festiwalu jest jednocześnie wsparciem mieszkańców rodzinnej wioski B.K.S. Iyengara, bo część dochodu przekazywana jest na rzecz fundacji Bellur Project. Festiwal odbędzie sie on-line w dniach 7 - 14 grudnia.

Terminarz na 2023 rok
25 października 2022

Konwencja Jogi Iyengara w przyszłym roku odbędzie się na żywo w Krakowie, w terminie 2 - 4 czerwca. Poprowadzi ją Uday Bhosale, wieloletni nauczyciel Instytutu w Punie, obecnie uczący w Wielkiej Brytanii. W terminarzu znalazły sie również terminy przyszłorocznych certyfikacji na poziom 1, w tym wariantu miejskiego.