Aktualności

Wspólnie podnosimy kompetencje
08 września 2023

Trwa trzecia edycja Szkoleń Kompetencyjnych SJIP. Zapraszamy serdecznie osoby przygotowujące się do certyfikacji i nauczycieli jogi chcących usystematyzować i poszerzyć wiedzę z filozofii oraz anatomii. Wykłady z filozofii pierwszy raz prowadzi dla nas dr Nina Budziszewska, adiunktka w Zakładzie Filologii Indyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Na anatomii spotkamy się znowu z Moniką Salitrą, której szkolenia cieszą się wśród Was największą popularnością. Warsztaty, które odbędą się 7 i 21 października oraz 4 listopada będą poświęcone sekwencjonowaniu w metodzie Iyengara w kontekście anatomicznym (biomechanika, ruchy mięśni, kości, porządek układania sekwencji).

Nowe osoby we władzach SJIP
18 czerwca 2023

Agnieszka Wojtkowiak jest nowym prezesem zarządu SJIP. Na co dzień prowadzi szkołę jogi Sananda w Poznaniu, a teraz poprowadzi też nasze społecznościowe działania. Zwyczajne Walne Zebranie Członków SJIP odbyło się 2 czerwca w Krakowie podczas tegorocznej Konwencji Jogi Iyengara. Członkowie SJIP zatwierdzili sprawozdanie zarządu z działalności w 2022 roku. Nową przewodniczącą Komisji Etyki została Beata Gęsikowska.

Joga na co dzień
06 czerwca 2023

Dostępna jest w sprzedaży książka napisana przez Marka Bednarskiego, doświadczonego nauczyciela jogi Iyengara, współzałożyciela Fabryki Energii we Wrocławiu i członka SJIP. Joga na co dzień to przewodnik dla wszystkich, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z jogą lub doskonalić swoje umiejętności. Autor, który sam praktykuje i uczy jogi od prawie 20 lat, prezentuje 24 sekwencje asan, mające zastosowanie do praktyki własnej lub do nauki innych, jeśli jest się nauczycielem. Znajduje się w niej ponad 700 zdjęć asan, dzięki którym można zobaczyć, jak wykonywać poszczególne pozycje. Każda sekwencja została dokładnie opisana, co ułatwia naukę.