Aktualności

Ruszamy z zapisami na szkolenie z filozofii jogi
01 września 2022

Otwieramy rejestrację na Szkolenie Kompetencyjne SJIP Filozofia jogi on line. Kurs obejmuje 2 spotkania, podczas których wraz z prowadzącą szkolenie dr Matyldą Ciołkosz, przyjrzymy się, co o jodze i jej praktyce mówią sanskryckie teksty klasyczne: Jogasutry wraz z komentarzem i Bhagawadgita. Do udziału zapraszamy nauczycieli jogi i wszystkich praktykujących, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu filozofii jogi.

Pranajama inspiracją artystycznych działań
01 lipca 2022

"Życiodajne Tchnienie zaczerpnięte z metody B.K.S. Iyengara" to tytuł wystawy prezentowanej w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. - Wystawa jest okazją do wyrażenia podziękowania za metodę i praktykę B.K.S. Iyengara, za jej spływające dobro, które nigdy mnie nie zawiodło - napisała meg janus, jej autorka i kuratorka. W roli mentora realizację projektu wspierał Konrad Kocot, a Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce objęło wystawę patronatem. To prawdopodobnie pierwsza na świecie próba wyrażenia fenomenu oddechu w jodze w artystycznej formie sztuk plastycznych i multidmedialnych. Wystawa zostałą przedłużona do 14 sierpnia.

Decyzje Walnego Zebrania Członków SJIP
06 czerwca 2022

Zatwierdzenie sprawozdań organów SJIP, udzielenia absolutorium zarządowi SJIP, zmiana wysokości składek oraz akcept dla wydania polskiego tłumaczenia książki Iyengar Yoga for Healthy Aging Rity Keller - to główne decyzje jakie podjęli uczestnicy Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków SJIP, które odbyło się 28 maja br.