Aktualności

Szkolenia kompetencyjne SJIP - chcecie ich więcej
23 stycznia 2022

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia on line z filozofii i anatomii, zorganizowane przez SJIP. Na każdy z wykładów rejestrowało się od 70 do ponad 100 uczestników i uczestniczek, a nagrania z nich zostały odtworzone setki razy. Najczęściej oglądaliście pierwszą część szkolenia z Anatomii jogi - ponad 480 wyświetleń! Zakończył się proces zbierania i analizowania ankiet dotyczących szkoleń kompetencyjnych w 2021 roku. Kolejna ich edycja ruszy jesienią.

Decyzje Komitetu Technicznego
17 listopada 2021

Dorota Kobos jest nową przewodnicząca Komitetu Technicznego. To jedna z decyzji, kóra została podjęta na spotkaniu KT w październiku. Przyjęte wtedy uchwały dotyczą głównie dalszego porządkowania nowego systemu edukacyjno-certyfikacyjnego w naszej metodzie: doprecyzowane zostały zasady przyznawania oceny warunkowej podczas certyfikacji i zasady udziału w certyfikacji kandydatek w ciąży. KT wyznaczyło stałe terminy swoich spotkań.

Pożegnanie Sławomira Bubicza
07 listopada 2021

Pionier jogi Iyengara w Polsce, tłumacz i wydawca książek B.K.S Iyengara, w tym "Światła jogi" i "Jogi doskonałej dla kobiet" Gity Iyengara. Sławomir Bubicz odszedł 4 listopada br. Był pierwszym, polskim dyplomowanym nauczycielem jogi Iyengara. Certyfikat przyznał mu bezpośrednio sam Guruji w 1987 roku, a jogi w Polsce nauczał już od 1984 roku. Wcześniej uczestniczył w eksperymentalnych działaniach parateatralnych Jerzego Grotowskiego, 8 lat wędrował po Indiach, gdzie pobierał nauki m.in. od Swamiego Muktanandy, Nisargadatty Maharaja i S.N. Goenki. Jednak największy wpływ miało na niego poznanie B.K.S Iyengara i praktyka w Instytucie w Punie. Blisko 40 lat popularyzował jogę i uczył w wielu miejscach w Polsce. To on zbudował dla nas podstawy jogi Iyengara. Sławomira Bubicza wspominają Ewa Szymoniak i Jerzy Jagucki.