Aktualności

Polska Konwencja Jogi Iyengara 2022
10 maja 2022

Zbliża się doroczna Konwencja Jogi, najważniejsze wydarzenie naszej jogowej społeczności. W dniach 28 - 30 maja spotkamy się na warsztacie on-line z Rayą Uma Datta, jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli młodszego pokolenia. Odbędzie się również panel dyskusyjny o kryteriach certyfikacyjnych na poziom 1 (sobota 28 maja o godzinie 16.00) poprowadzony przez przedstawicieli Komitetu Technicznego. Również w sobotę o godzinie 13.00 zapraszamy do udziału w Zwyczajnym Walnym Zebraniu Członków SJIP. Wszystkie wydarzenia będą przeprowadzone za pośrednictwem platformy Zoom.

Połowę dochodu z Konwencji 2022 przekażemy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, projekt SOS Ukraina. Biorąc w niej udział, pomagasz.

Dziękujemy, Feaq
13 kwietnia 2022

Propagował miłość do jogi na całym świecie. Był jednym z pierwszych i najbliższych uczniów B.K.S. Iyengara. Faeq Biria kierował Centrum Jogi Iyengara w Paryżu, uczył nauczycieli nie tylko we Francji, ale w krajach tak odległych jak Brazylia czy Chiny. To właśnie jego Guruji wyznaczył, aby przygotować w Polsce podwaliny systemu. Przyjeżdżał do nas przez wiele lat od 1996 roku, gdy odbył się pierwszy egzamin nauczycielski. Ostatni raz był w 2016 roku i poprowadził konwencję w Krakowie. Otrzymał wtedy honorowe członkowstwo SJIP. Faeq Biria odszedł 9 kwietnia 2022 roku. Pozostajemy w głębokim smutku i z wielką wdzięcznością w sercach. Nauczyciele wspominają praktykę i kontakty z nim.

Droga do zmiany - refleksje po certyfikacji
08 kwietnia 2022

Pięciu nowych nauczycieli jogi Iyengara dołączyło do naszego grona 18 marca po certyfikacji na poziom 1. Udział w certyfikacji w nowej formule to duże przeżycie i ważne doświadczenie zarówno dla kandydatów, jak i komisji certyfikacyjnej oraz organizatorów. Wszyscy nadal się uczymy, doświadczamy, wprowadzamy zmiany, aby nowa certyfikacja była doświadczeniem rozwijającym i wspierającym. Monika Maćkowiak, uczestniczka marcowej certyfikacji zgodziła się napisać swoje refleksje i odczucia - Ponad dwa dni uważności na siebie i na drugiego człowieka. Od pierwszego spotkania z całą komisją i z pozostałymi kandydatkami, wiedziałam, że jestem wśród ludzi życzliwych.