Aktualności

Droga do zmiany - refleksje po certyfikacji
08 kwietnia 2022

Pięciu nowych nauczycieli jogi Iyengara dołączyło do naszego grona 18 marca po certyfikacji na poziom 1. Udział w certyfikacji w nowej formule to duże przeżycie i ważne doświadczenie zarówno dla kandydatów, jak i komisji certyfikacyjnej oraz organizatorów. Wszyscy nadal się uczymy, doświadczamy, wprowadzamy zmiany, aby nowa certyfikacja była doświadczeniem rozwijającym i wspierającym. Monika Maćkowiak, uczestniczka marcowej certyfikacji zgodziła się napisać swoje refleksje i odczucia - Ponad dwa dni uważności na siebie i na drugiego człowieka. Od pierwszego spotkania z całą komisją i z pozostałymi kandydatkami, wiedziałam, że jestem wśród ludzi życzliwych.

Wspieramy Ukrainę
04 marca 2022

W obliczu dramatu naszych wschodnich sąsiadów, wojny w Ukrainie trwa akcja pomocy organizowanej w każdy możliwy sposób. Zbiórki pieniędzy przeprowadzają liczne szkoły jogi, a jogini angażują się w działania pomocowe. Uruchomiona została zrzutka na rzecz ukraińskich nauczycieli i uczniów jogi. Zarząd SJIP w porozumieniu z Rayą Uma Datta podjął decyzję, że dla osób z Ukrainy udział w Konwencji 2022 będzie bezpłatny.

Aktualizacja zasad certyfikacji
03 marca 2022

Komitet Techniczny w opraciu o wytyczne RIMYI oraz po przeanalizowaniu certyfikacji na poziom 1, które miały miejsce w 2021 roku, uszczegółowił zasady przeprowadzania certyfikacji. Jasno sprecyzowany został również sposób przeprowadzania certyfikacji warunkowej. Szczegółowe informacje na temat certyfikacji warunkowej znajdują się w zakładce certyfikacja warunkowa. Zarząd SJIP określił również zasady rozliczania dla osób podchodzących do certyfikacji warunkowej - koszty i procedury certyfikacji warunkowej.