Aktualności

Holistycznie o endometriozie
23 stycznia 2023

Joga Iyengara może być efektywna w zmniejszaniu objawów endometriozy. Podczas pierwszego w Polsce Holistycznego Kongresu na Rzecz Kobiet z Endometriozą, który odbędzie się w dniach 31 marca - 2 kwietnia, zapraszamy na eksperckie warsztaty łączące wiedzę medycyny konwencjonalnej z integralnym spojrzeniem na możliwości leczenia endometriozy i poprawę komfortu życia kobiety dotkniętej tym schorzeniem. Organizatorami przedsięwzięcia są SJIP oraz Ewa Pytel-Bartnik, a patronami Fundacja Pokonać Endometriozę i Polskie Towarzystwo Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Praktykę jogi podczas kongresu poprowadzą Lois Steinberg i Rita Keller.

Spotkania mentoringowe znajdą się w pionie Szkoleń SJIP
09 stycznia 2023

Rozpoczynamy rejestrację na cykl spotkań edukacyjnych przeznaczonych dla nauczycieli szkolących lub rozważających szkolenie kandydatów w nowym systemie certyfikacyjnym. Tym samym, zgodnie z decyzją Komitetu Technicznego, otwieramy nowy pion w dziale Szkoleń kompetencyjnych SJIP "Wokół Mentoringu". Do końca czerwca zaplanowane jest pięć spotkań, które poprowadzą: Aleksandra Duda, Joanna Jedynak, Dorota Kobos, Natasza Moszkowicz i Małgorzata Skórska. Spotkania będą się odbywały w formule on-line, z możliwością dostępu do nagrania. Pierwsze rusza już 8 lutego i mozna się na nie rejestrować.

Yoganushasanam 2022
14 grudnia 2022

Yoganushasanam, wspólna praktyka w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute tradycyjnie odbyła się w dniach 8 - 13 grudnia. Stała się symbolicznym, wielkim otwarciem, swego rodzaju oficjalną inauguracją wznowienia działalności Instytutu po covidowej przerwie. W spotkaniu wzięło udział 220 joginów z całego świata w tym osiem joginek z Polski. Relację dla nas napisała Ewa Wardzała.